Romania OR

Drag marker to adjust its position

Filter by address

ARD-logo-100x100.png

 

 

Scoala de Fotbal ARD Snagov a luat fiinta la inceputul lui 2013 cu scopul de a atrage cele mai promitatoare talente fotbalistice din jurul Bucurestiului, copii nascuti cel putin in 2003, si sa le ofere sansa de a creste, a se antrena si a juca intr-o maniera profesionista.

La momentul de fata scoala are 50 copii nascuti in 2003, 2004, 2005 si 2006 organizati in 4 echipe, cu telul de a ajunge la 100-120 copii in 3 ani.
Scoala este afiliata AMFB (Asociatia Municipala de Fotbal Bucuresti) si AJF Ilfov (Asociatia Judeteana de Fotbal Ilfov) participand in campionatul de copii AMFB cu grupele 2003, 2004 si 2005, precum si la diferite copenitii/turnee nationale/internationale.
Un alt obiectiv pe termen mediu si lung al scolii este acela de a deveni un centru de copii si juniori de incredere, satelit/afiliat unui club important din Europa.
Scoala de Fotbal ARD Snagov se concentreaza pe identificarea si atragerea talentelor fotbalistice (copii nascuti 2003+), asigurarea notiunilor de baza si un antrenament corect pentru performanta, precum si ajutor in dezvoltarea abilitatilor fotbalistice si atletice ale copiilor intr-o maniera profesionala.
De aceea, scoala a creeat un concept bazat pe metode de succes utilizate in fotbalul profesionist, cu antrenori experimentati (mai mult de 10 ani experienta cu echipe de copii si juniori).
Conducerea scolii asigura o supraveghere permanenta a implementarii conceptului, apeland in mod regulat si la evaluatori externi.
Obiectivele nu se limiteaza doar la identificarea si atragerea de talente; scoala doreste sa creeze in acelasi timp oportunitati pentru partenerii sai prin distribuirea de participatii si dezvoltarea /educarea antrenorilor si personalului conectat cu departamentul de fotbal.
60
2
2013

Acest club va ofera urmatoarele avantaje:

DA DA
DA DA
DA DA
NU NU
DA DA
DA DA
DA DA
DA DA
NU NU
DA DA
NU NU
DA DA
NU NU
DA DA
DA DA
DA DA
NU NU
  • U-8 -varsta intre 7-8 ani
  • U-9 -varsta intre 8-9 ani
  • U-10 -varsta intre 9-10 ani
  • U-11 -varsta intre 10-11 ani

 

1
1
DA DA
DA DA
NU NU
NU NU
NU NU
NU NU
DA DA
NU NU
NU NU
NU NU
DA DA
NU NU
NU NU
NU NU
sos. Ciofliceni nr. 122 Ciofliceni jud. Ilfov Romania cod postal: 077166
Snagov
Bucuresti
Poti vizualiza doar daca ai un cont
Poti vizualiza doar daca ai un cont
Trebuie sa fi inregistrat pentru a vedea acest camp
Trebuie sa fi inregistrat pentru a vedea acest camp
Trebuie sa fi inregistrat pentru a vedea acest camp
Cerere de inscriere